SMAJ33CA
- Mfr.Part #
- SMAJ33CA
- Manufacturer
- SMC Diode Solutions
- Package/Case
- Datasheet
SMAJ33CA
- Description
- TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
- Manufacturer :
- SMC Diode Solutions
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 7.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Supplier Device Package :
- SMA (DO-214AC)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 36.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 53.3V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 33V